edukativna platforma Islam.ba

A+ A A-

Članovi Sabora IZ 2022-2026

Sabor Islamske zajednice ima 87 sabornika koji se biraju u izbornim okruzima.

     Edhem Bičakčić, predjednik

     Mustafa Gobeljić, potpredsjednik

     Mirza Šabić, potpredsjednik

     Faruk Hašimović, sekretar

Članovi Sabora u sazivu 2022-2026:

R.br.  - Ime i prezime - Izborni okrug

1. Senada Tahirović, Sarajevski, Sarajevo

2. Amor Mašović, Sarajevski, Sarajevo

3. Ismet Veladžić, Sarajevski, Sarajevo

4. Aladin Husić, Sarajevski, Sarajevo

5. Amira Trnka-Uzunović, Sarajevski, Sarajevo

6. Semin Grabus, Sarajevski, Sarajevo

7. Edhem Bičakčić, Sarajevski, Sarajevo

8. Suad Ećo, Sarajevski, Sarajevo

9. Hikmet Karčić, Sarajevski, Sarajevo

10. Mirsad Mujić, Sarajevski, Kiseljak

11. Dženan Kulović, Sarajevski, Kakanj

12. Zijad Dervić, Sarajevski, Gračanica kod Visokog

13. Vedad Jusić, Sarajevski, Breza

14. Ćamil Ahmetović, Tuzlanski, Zvornik

15. Safet Softić, Tuzlanski, Banovići

16. Admir Brkičević, Tuzlanski, Gračanica

17. Enisa Okanović, Tuzlanski, Bijeljina

18. Mustafa Gobeljić, Tuzlanski, Brčko

19. Ahmed Hatunić, Tuzlanski, Lukavac

20. Bajazit Jašarević, Tuzlanski, Tuzla

21. Ferid Konjić, Tuzlanski, Tuzla

22. Damir Peštalić, Tuzlanski, Srebrenica

23. Šefika Umihanić, Tuzlanski, Tuzla

24. Mirza Žerić, Bihaćki, Sanski Most

25. Fadil Islamović, Bihaćki, Bihać

26. Ibrahim Redžić, Bihaćki, Cazin

27. Sulejman Alagić, Bihaćki, Velika Kladuša

28. Ilijaz Harčević, Bihaćki, Bosanska Krupa

29. Mehmed Harčević, Bihaćki, Bužim

30. Jasmin Medić, Bihaćki, Kozarac

31. Emir Softić, Banjalučki, Prnjavor

32. Husein Ovčina, Banjalučki, Derventa

33. Nejra Ramljak, Banjalučki, Bosanska Gradiška

34. Senad Kušmić, Banjalučki, Banja Luka

35. Hava Varošić, Banjalučki, Kotor Varoš

36. Harun Vučkić, Banjalučki, Ključ

37. Ajdin Crnkić, Banjalučki, Banja Luka

38. Ermin Kuka, Goraždanski, Višegrad

39. Mustafa Bećirović, Goraždanski, Rogatica

40. Adila Čaušević, Goraždanski, Goražde

41. Bećir Herak, Goraždanski, Goražde

42. Edin Radušić, Goraždanski, Ustikolina

43. Kenan Kanlić, Goraždanski, Goražde

44. Emir Oković, Goraždanski, Goražde

45. Aid Tulek, Mostarski, Mostar

46. Safet Pozder, Mostarski, Prozor

47. Džemail Ćibo, Mostarski, Konjic

48. Adamir Jerković, Mostarski, Trebinje

49. Izedin Kurtović, Mostarski, Čapljina

50. Ibrahim Kapetanović, Mostarski, Tomislavgrad

51. Haris Omerika, Mostarski, Mostar

52. Dževdet Šošić, Travnički, Travnik

53. Hajrudin Alibašić, Travnički, Travnik

54. Vildan Hajić, Travnički, Bugojno

55. Sabina Hajrić-Duranović, Travnički, Jajce

56. Ismet Gekić, Travnički, Gornji Vakuf

57. Zudi Osmani, Travnički, Donji Vakuf

58. Omer Sikira, Travnički, Vitez

59. Ibrahim Šišić, Zenički, Zenica

60. Emina Grabus, Zenički, Zenica

61. Suad Huskić, Zenički, Tešanj

62. Nagib Mujkić, Zenički, Zavidovići

63. Emira Drnda-Čičeklić, Zenički, Maglaj

64. Adis Bekrić, Zenički, Doboj

65. Edin Mahmutović, Zenički, Teslić

66. Almir Pramenković, Novopazarski, Novi Pazar

67. Rešad Plojović, Novopazarski, Novi Pazar

68. Abdurrahman Kujević, Novopazarski, Rožaje

69. Harun Preljević, Novopazarski, Tutin

70. Harun Eminagić, Novopazarski, Priboj

71. Nermin Botonjić, Zagrebački, Zagreb

72. Omer Omanović, Zagrebački, Pula

73. Arslani Mevludi, Zagrebački, Zagreb

74. Samir Ilijazi, Zagrebački, Rijeka

75. Mirza Šabić, Zagrebački, Zagreb

76. Samir Kerić, Ljubljanski, Trzin

77. Ifet Suljić, Ljubljanski, Škofja Loka

78. Azra Kulauzović, Ljubljanski, Grosuplje

79. Izudin Mezit, Australija

80. Senad Podojak, Austrija

81. Edin Mezit, Norveška

82. Edin Atlagić, Njemačka

83. Fahrudin Džinić, Njemačka

84. Idriz Budimlić, Sjeverna Amerika

85. Alija Džekić, Sjeverna Amerika

86. Meho Džambić, Belgija

87. Isah Dacić, Francuska